WIELOWYMIAROWE PODEJŚCIE DO SKOLIOZ

Kategorie: Kursy Online
Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Prowadzący – dr n. med. Irmina Blicharska – Kubiś -specjalista terapii skolioz metodą FITS, terapii wad postawy oraz wszelkich zaburzeń rozwojowych u dzieci od pierwszych miesięcy życia

Program szkolenia:

Webinar zawiera przekrój informacji; od informacji podstawowych – czym jest skolioza, jakie są rodzaje skolioz i jaka jest ich etiologia po koncepcje osteopatyczne dotyczące skolioz, diagnostykę, leczenie oraz ciekawostki.

Dr. Blicharska – Kubiś omawia w jaki sposób przeprowadzić podstawowe testy, charakteryzuje rodzaje oraz klasyfikację skolioz.

Porusza także koncepcje osteopatyczne w kontekście skolioz m.in poród naturalny wraz z podaniem oksytocyny, a przejście przez szyjkę macicy i kanał rodny, który może jeszcze nie być gotowy, przez co pozostaje w większym napięciu – wówczas wypychanie dziecka na siłę skutkuje odgięciowym ustawieniem głowy i silną kompresją na rejon czołowy. Asymetryczne napięcie na przebiegu opony oraz zaburzenia ślizgu, skutkują asymetrycznym wzrostem w miejscach zwiększonego oporu. Porusza także kwestię wpływu cesarskiego cięcia według tych koncepcji na zaburzenia posturalne, astmę, problemy ze snem itp.

Dr Blicharska – Kubiś dotyka kwestii wieloczynnikowej patogenezy. Porusza kwestię rozbieżnego wzrostu struktur nerwowych i kostnych (naprężenia na osi mózgowo – rdzeniowej). Omawia także złote standardy w diagnostyce, stosowane narzędzia, czynniki prognostyczne skolioz. Na koniec ciekawostki – przykłady jak nie leczyć oraz nagromadzone przez lata mity na temat skolioz.

Prowadzący

dr n. med. Irminą Blicharska – Kubiś

Pokaż więcej

Treść kursu

Wielowymiarowe podejście do skolioz

  • Wielowymiarowe spojrzenie na skoliozy
    02:20:52

Student Ratings & Reviews

No Review Yet
No Review Yet