DYSPLAZJA STAWU BIODROWEGO

Kategorie: Kursy Online
Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Podczas dwugodzinnego webinaru dr Rżany przechodzi od informacji czym jest rozwojowa dysplazja stawu biodrowego, kiedy wykonać usg stawów biodrowych, co to jest niestabilność, czym jest skala Grafa czy stawy biodrowe mogą być klinicznie stabilne, a w USG obraz będzie zmieniony, czym jest linia Perkina? Czym dokładnie jest podwichnięcie stawu biodrowego, a czym zwichnięcie? Jakie są czynniki ryzyka oraz objawy; po szczegółowe omówienie testów diagnostycznych, które możemy wykonać wraz z ich instruktażem ich wykonania. Dr Rżany omawia także na czym polega leczenie osteopatyczne dzieci.

Poruszona zostaje także kwestia wpływu dysplazji stawu biodrowego na zmianę biomechaniki stawu biodrowego; co może przyczyniać się do czesnych zmian zwyrodnieniowych oraz endoprotez w młodym wieku.

Podczas webinaru dr Rżany analizuje rozwój anatomiczny kości biodrowej, panewki i głowy kości udowej oraz samej kości udowej.
Różne teorie dotyczące etiologii i patogenezy panewki oraz inne czynniki powiązane z dysplazją stawu biodrowego.

Omówiona zostaje także dysplazja u dzieci starszych – charakterystyczne objawy i testy. Dr Rżany dzieli się praktyczne wskazówkami – jak wykonać badanie, gdy dziecko pręży się i płacze. Kiedy wykonać ocenę stawów biodrowych za pomocą RTG? Omawia wykorzystania kluczowych parametrów diagnostycznych niezbędnych do oceny badań obrazowych stawów biodrowych.
Jak wygląda leczenie dziecka 0-6 miesiąc życia? Jakie pomoce ortopedyczne są zalecane? Jak wygląda leczenie osteopatyczne?

Niezbędny webinar dla każdego terapeuty pracującego z dziećmi chcącego usystematyzować standard pracy oraz analizę parametrów diagnostycznych badań obrazowych, a także poszerzyć swoją wiedzę o osteopatyczne podejście do leczenia.

Prowadzący

dr n. med. Michał Rżany D.O., osteopata pediatryczny.

Pokaż więcej

Treść kursu

DYSPLAZJA STAWU BIODROWEGO

  • Dysplazja Stawu biodrowego
    02:00:00

Student Ratings & Reviews

No Review Yet
No Review Yet